Zdraví psa - jak působí změny počasí na psa

15. března 2007 v 12:56 |  Jak působí změny počasí na psa
Psí počasí psům nevadí?
Jedině v případě, že je pes dobře osrstěný a bydlí v zateplené boudě, zima mu vadit nebude. Pro hladkostá plemena, psy chované v bytě a starší psy musíme zavést zvláštní opatření. A nejde jenom o zabezpečení tepla. Někdy naopak teplo napáchá mnohem víc škody než užitku. Necháváte svého venku chovaného pejska zajít si k vám domů, ohřát se a potom ho zase vykážete ven? Tak právě tím ještě víc zvyšujete pravděpodobnost, že pes nastydne. A naopak, co takový chlupáč chovaný v bytě? Pár typů na hladké přežití zimy...
Základem je kvalitní bouda. Ideální je s předsíňkou. Můžeme ji sice vylepšit závěsem nebo podložkou, ale naše dobrá snaha bývá odměněna vyhoštěním obojího na mráz ,dříve než stihnou začít sloužit. Důležitý je pitný režim. Voda nesmí být zamrzlá ani horká. Pro vylepšení jídelníčku je vhodný masový vývar. Celková krmná dávka se mírně zvyšuje.
Další kapitolu tvoří péče o tlapky. Nejen psi ve městech přijdou do styku s posolenými komunikacemi. Tlapy se musí pravidelně kontrolovat, připadně mazat neutrální mastí či speciálním krémem. Psům chovaným v bytě není od věci tlapky omýt. Během procházky ve sněhu se mezi prsty tvoří kuličky namrzlého sněhu. Ty většinou mohou za to, když pes začne náhle kulhat. Stačí je "jednoduše" odstranit.
Pejsci doma chovaní by se venku měli pohybovat a to doslova. Vypustit pejska na zahradu, aby si sám zaběhal. Bude akorát stát za dveřmi a mrznout. Za velmi nízkých teplot je nutné používat některý ze zateplených psích oblečků.
Speciální kapitolou jsou psi senioři chovaaní venku. Variant řešení je několik. Garáž, elektrická vyhřívaná dečka do boudy nebo termo obleček.
Jako v létě hrozí přehřátí psa ponechaného v autě, v zimě hrozí věc přesně opačná. Respektive pes v autě bez dozoru nemá co dělat, auto není kotec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama